Czechoslovak March - \

Zvonarevův vítězný návrat

V úterý se Wimbledonův věrný společník zastavil v Londýně a stal se tak nedílnou součástí jeho tradic jako bílé oblečení nebo jahody se smetanou. S vývojem turnaje (a konkrétně se zřetelem střechy na centrálním kurtu) to samozřejmě začalo hrát o něco menší roli než dříve - nyní nejsou všechny zápasy na dlouhou dobu přerušeny,

Wimbledon. Londýn, Velká Británie. Tráva. 26. června, úterý. Den 2.

Ženy. 1. kruh

Kiki Bertens (Nizozemsko) - Lucy Shafarzhova (Česká republika, 19) - 6: 3, 6: 0.
Alexandra Voznyak (Kanada) - Vera Dushevina (Rusko) - 6: 2, 7: 5.
Yaroslava Shvedova (Kazachstán, WC) - Chanel Schepers (Jižní Afrika) - 7: 6 (7: 5), 7: 6 (7: 5).
Vera Zvonarevová (Rusko, 12 let) ) - Mona Bartel (Německo) - 2: 6, 7: 6 (7: 3), 6: 4.
Petra Kvitová (Česká republika, 4) - Akgul Amanmuradova (Uzbekistán) - 6: 4, 6: 4.
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusko, 31 let) - Sofia Arvidsson (Švédsko) - 6: 1, 6: 2.
Mirjana Lucic (Chorvatsko, Q) - Alexandra Panova (Rusko) - 4: 6, 6: 3, 6: 4.
Serena Williams (USA, 6) - Barbora Zaglavova-Strycova (Česká republika) - 6: 2, 6: 4.
Marion Bartoli (Francie, 9) - Casey Dellaqua (Austrálie) - 6: 2, 6: 4.
Victoria Azarenko (Bělorusko, 2) - Irina Falconi (USA) - 6: 1, 6: 4.
Galina Voskoboeva (Kazachstán) - Greta Arn (Maďarsko) - 6: 4, 6: 2.
Janina Wickmaier (Belgie) - Svetlana Kuzněcovová (Rusko, 32) - 6: 2, 6: 3.

ale na hlavní aréně neuvidíte speciální stan, což zde není snadné nafouklý, jako na prvním nádvoří, ale tvořil jakýsi stan. Jde samozřejmě o déšť. Letní déšť v hlavním městě Velké Británie je jiný, ale stále častěji nevylévá proudy vody na zem, ale mrholí celé hodiny a neumožňuje hrát.

Tentokrát byl déšť spíše slabý, krátkodobý a nepřerušil ani zápasy na dlouhou dobu. Kromě toho většina zápasů prvního startu skončila před začátkem deště, který přišel téměř tři hodiny po začátku zápasů. Během této doby se Alexandru Dolgopolovovi podařilo porazit Alexa Bogomolova ve třech setech (6: 3, 6: 4, 7: 5). U tří turnajů na povrchu, na nichž se budou konat olympijské hry, získal Rus pouze jedno vítězství - nad Martinem Klizhanem v Londýně. Mimochodem, ukrajinský tenista zjevně na hry nepůjde - každopádně se stejně jako Michail Youzhny představil na turnaji série ATP 500 ve Washingtonu, který probíhá paralelně s nimi.

Zápas dalšího ruského , Igor Kunitsyn , byl právě přerušen deštěm, ale nijak mu to nepomohlo. Pokud se mu v prvním setu podařilo zahrát souboj s Go Soeda , pak druhou a třetí hru snadno prohrál - 3: 6, 2: 6, 1: 6. Nepodařilo se ani Andrey Kuznetsov s Nikolajem Davydenkem . Kuzněcov bojoval až do posledního, ale když vážně překonal Florenta Serre v aktivitě a vynalézavosti, prohrál v řadě. Když vzal první set, Rus prohrál druhý v tie-break, poté se vzdal pěti ze šesti her třetí sady. Andrey zahrál obě sety soupeře na setu - ale právě tam ve třetímNepodařilo se mi udržet svou hru pro tuto hru. I přes takovou ofenzivní porážku srovnal skóre na sety a v pátém setu o všem rozhodoval jediný brejk Francouze v samém závěru - 3: 6, 7: 6 (7: 3), 6: 4, 4: 6, 6: 4.

Pokud jde o Davydenka, jeho pozice zpočátku vypadala možná nejnadějnější ze všech ruských tenistů v tomto Wimbledonu. Losování určilo Nikolai Andy Murray , který nikdy neměl rád trávu, jako soupeře v prvním kole - a je těžké si představit, co by se muselo stát, aby ho Davydenko porazil na kurtech hlavního britského grandslamového turnaje. Kromě toho je Murray, který před dvěma týdny prohrál s Nicolasem Mayem v Londýně, pryč. Andy vyšel na hřiště extrémně sebraný - natolik, že u prvních dvou setů nedokázal udělat ani jednu nevynucenou chybu! Murray si dovolil trochu odpočinout, až když se ujal vedení s přestávkou ve třetím pokračování - a i tak to ovlivnilo hlavně jeho hraní na recepci. I zde musí být Nikolai poctěn: ve skutečnosti se beznadějně prohrál, nevzdával se až do samého konce, hrál první body brejku, poté body zápasu a nedovolil svému soupeři vzít třetí set tak snadno jako první dva. Je pravda, že Davydenko nikdy nezískal jediný zlomový bod - 1: 6, 1: 6, 4: 6.

V ženské části startovního roštu došlo k určitým ztrátám, ale zde si Rusko stále zachovalo určitý reprezentace v dolní polovině, zatímco v remíze mužů byli všichni bojovníci druhého dne poraženi. Vera Dushevina poté, co udělala příliš mnoho nevynucených chyb, prohrála ve dvou setech s Alexandrou Voznyak - 2: 6, 5: 7.

Muži. 1. kruh
Alexander Dolgopolov (Ukrajina, 22) - Alex Bogomolov (Rusko) - 6: 3, 6: 4, 7: 5.
Kei Nishikori (Japonsko, 19) - Michail Kukushkin (Kazachstán) - 7: 5, 6: 3, 6: 4.
Go Soeda (Japonsko) - Igor Kunitsyn (Rusko) - 6: 3, 6: 2, 6: 1.
Florent Serra (Francie) , Q) - Andrey Kuznetsov (Rusko, Q) - 3: 6, 7: 6 (7: 3), 6: 4, 4: 6, 6: 4.
Jo-Wilfried Tsonga (Francie, 5) - Lleyton Hewitt (Austrálie, MS) - 6: 3, 6: 4, 6: 4.
Rafael Nadal (Španělsko, 2) - Thomas Bellucci (Brazílie) - 7: 6 (7: 0), 6: 2, 6: 3.
Juan Martin del Potro (Argentina, 9) - Robin Hase (Nizozemsko) - 6: 4, 3: 6, 7: 6 (7: 3), 7: 5.
Andy Murray (Velká Británie, 4) - Nikolay Davydenko (Rusko) - 6: 1, 6: 1, 6: 4.

Alexandra Panova prohrála ve třech hrách s 30letou Mirjane Lucic která zde před 13 lety dosáhla semifinále už před 13 lety a nyní se dostala do hlavního losování kvalifikací. Svetlana Kuzněcovová , stejně jako na loňském Wimbledonu, podlehla Janině Wickmaierové - pak se to však stalo ve třetím kole a kromě toho první set vyhrála Ruska.

Byly však dobré zprávy. Věře Zvonarevové , která si druhý den vybojovala nerozhodný zápas od Mona Bartel den před odložením zápasu kvůli tmě, se podařilo zmáčknout její soupeřku a první zápas vyhrála téměřdvouměsíční. V pondělí ruská žena, která špatně strávila první set, ve druhém zcela jistě dosáhla tajbrejku a vzala ho se skóre 7: 3. V rozhodující hře to měla Vera obtížné, ale postupně se jí podařilo vytvořit protiútok, přinutila soupeřku k častější obraně a navzdory ztrátě hřiště v osmé hře zvítězila hned po přestávce. Poté Zvonarevová znovu udělala pauzu v boji a úspěšně se ucházela o zápas a vydala východ do druhého kola. Tam se Vera setká s Sylvií Soler-Espinosou , která v prvním kole strávila tři hodiny na hřišti u Haly Ediny Gallowitzové .

Anastasia Pavlyuchenkova velmi sebejistě si poradil s Sofií Arvidsson - 6: 1, 6: 2. V řadách zůstala i Nina Bratchikova - minimálně do středy. První set prohrála s Alize Korne se skóre 0: 6, ale ve druhém zahájila boj. Ve druhé hře utkání skončilo skóre 5: 5 a v tu chvíli se nad Wimbledonem znovu sbíhaly mraky. Déšť přinutil přerušit tento a další čtyři ženské zápasy, stejně jako sedm mužských; kromě toho byly další čtyři záchvaty žen předem odloženy na středu. Současně bylo mnoho setkání přerušeno na pokraji jejich dokončení: například Sara Errani měla zápasovou kouli a Jurgen Melzer zastavil dva body před vítězstvím, stejně jako Lukasz Kubot . Nakonec se měl Milos Raonic přihlásit k zápasu.

Pokud jde o ostatní zápasy dne, který skončil, nebyly zaznamenány žádné vážné pocity. Nečekané je drtivé vítězství Fez Kiki Bertens nad Lucy Shafarzhovou - 6: 3, 6: 0, které se na konci dubna objevilo na zemi.

Vše nejlepší hráči se probojovali do druhého kola. Petra Kvitová , která neúspěšně zahájila zápas s Akgul Amanmuradova , rychle získala zpět přestávku a převzala iniciativu - ani déšť ji nevyřadil z její vítězné nálady během podání zápasu. Serena Williams , která se potýkala s nepříjemným hraním hry Barbara Zaglavova-Strytsova , se přesto dokázala vyrovnat se svými údery s nízkým řezem a zvítězit ve dvou hrách. Victoria Azarenka , která hrála s Irinou Falconi , a Marion Bartoli , proti které se postavila Casey Dellaqua , se také setkaly ve dvou setech. Ve dvouhře mužů startovali dobře Rafael Nadal, Jo-Wilfried Tsonga a Juan Martin del Potro . Je pravda, že Španěl musel zachránit první set před Thomasem Belluccim 0: 4 a Argentinec prohrál s Robinem Haseem ve druhé hře (a Tsonga měl všechny tři sety s Lleytonem Hewittem Ukázalo se, že je docela tvrdohlavý), ale o výsledku těchto bojů prakticky nebylo pochyb.

Ve středu, nepočítaje výše zmíněných patnáct odložených zápasů, by se měla odehrát polovina her druhého kola. Mezi ruské hráče na wimbledonských kurtech budou patřit Maria Šarapovová, Věra Zvonarevová, Maria Kirilenko, Nadežda Petrova, Elena Vesnina, Ekaterina Makarova, Michail Youzhny a Igor Andreev .

TŘI TYGŘI | VyPlašení – Voliverův návrat do Prahy (spin-off)

Předchozí příspěvek Nadal: na travnatých olympijských hrách žádný favorit