Ohněm a mečem 1999, CZ dabing

Cesta do Singapuru leží přes Moskvu

Závod pro Singapur. Dokončit

Pravidelná sezóna WTA končí tento týden. V souladu s tím skončí závod o Singapur, který byl v posledních týdnech v centru naší pozornosti. Po předchozím týdnu se proslavily další dva vouchery - Petra Kvitova a Agnieszka Radwanska . Angelica Kerber byla velmi blízko úspěchu. Potřebovala vyhrát titul v Hongkongu, ale ve finále prohrála ve třech setech s Elenou Jankovic .

Formálně se Angelica Kerber formálně ještě nekvalifikovala. Existuje pouze jedno zarovnání, ve kterém se Kerber nedostane do top 8. Navíc to nebylo možné až do odmítnutí Agnieszky Radwanské . Díky němu Suarez-Navarro opustil jednu čtvrtinu s Lucy Shafarzhovou. Aby byla Angelica bez práce, je to nutné: vítězství Suarez-Navarro, finále Pennetty a semifinále Šafaržovy. Pokud alespoň jedna z dívek tyto podmínky nesplňuje, kvalifikuje se Němka. Mimochodem, pokud Španělka vyhraje, bude mít stejné body s Kerberovou, ale Suarez-Navarro bude vpředu. V případě rovnosti bodů je prvním doplňkovým ukazatelem součet bodů získaných na Helmets, Premieres-M a Premieres-5. Zde je Karla sebevědomě před Angelikou.

Je zvláštní, že oficiální web WTA dokonce přinesl zprávu, že se Kerber kvalifikoval, a připojil svůj citát o tom, jak je šťastná. Později se však ukázalo, že spěchali. Angelica odletěla do Moskvy. Uspořádal malou tiskovou konferenci a uspořádal autogramiádu. A pak natočila a opustila ruské hlavní město ... Již potřetí udělala právě takový manévr.

Obecně platí, že minulý týden je na tři místa pět uchazečů. Timia Baczynski , i když je blízko osmičky, hraje v Lucembursku. Připomeňme, že body pro tento turnaj nemají čas se započítávat do závodu o Singapur, ale budou brány v úvahu při určování účastníků Elite Trophy .

Sedmé a osmé místo zatím zaujímají Šafarzhova a Pennetta. Suarez Navarro a Plishkova se je pokusí obejít. Carolina musí alespoň postoupit do finále, aby si udržela šance. Zároveň je pro ni důležité, aby Lucy a Flavia nezískaly mnoho bodů. Shafarzhova a Pennetta mají v tomto ohledu mírnou výhodu, protože jejich poslední výsledek je minimální a je pro ně snazší přidat. Ale Carolina a Karla mají nejhorší výsledky - 110, respektive 100 bodů. Španěl také musí postoupit do finále, aby mohl pokračovat v boji.

Top 10 žebříčků WTA k 19. říjnu:
1 (=). Serena Williams (USA) - 11 285
2 (=). Simona Halep (Rumunsko) - 6580.
3 (=). Maria Šarapovová (Rusko) - 4691.
4 (=). Garbin Mugurusa (Španělsko) - 4690.
5 (=). Petra Kvitová (Česká republika) - 3860.
6 (=). Agnieszka Radwanska (Polsko) - 3690.
7 (+2). Angelica Kerber (Německo) - 3400.
8 (=). Flavia Pennetta (Itálie) - 3372.
8 (-1). Lucy Shafarzhova (Česká republika) - 3221.
10 (=). Tima Bachinski (Švýcarsko) - 3157

V každém případě, moskevský tenis a fanoušciMěsta hlavního města mají šanci sledovat cíl dlouhého závodu do Singapuru. Finále žen se uskuteční v sobotu a singapurské kolo skupiny se začne v neděli.

WTA. Pavlyuchenkova obhájila část svých bodů

Minulý týden měly dívky tři mezinárodní turnaje. V Linci zvítězila vítězka Anastasia Pavlyuchenkova . Pro ni je to již třetí titul na turnajích v hale v řadě. Ruské ženě byly současně odečteny body za Kremlský pohár Bank of Moscow 2014, kde ztratila 470 bodů. V Rakousku dokázala obhájit více než polovinu těchto bodů. I když stále ztratila své místo v top 30. Ve finále překonala Anna-Lena Fridzam . Německé ženě se podařilo vyšplhat do první stovky. Ze 118. řádku sjela na 96.

V Tianjinu velmi snadno získala titul Agnieszka Radwanska . Na cestě k trofeji prohrála jen 18 her. To polce pomohlo kvalifikovat se do Singapuru. Brzy po svém vítězství odmítla soutěžit v Kremlin Cupu, kde byla nasazena jednička. Ve finále se zcela nečekaně objevila Danka Kovinich . Zástupkyně Černé Hory si vylepšila svůj osobní rekord v hodnocení na 59. místo.

V Hongkongu bojovaly o titul Jankovic a Kerber. Na konci sezóny měla Elena více síly. Srbka vzrostla na 22. místo. Pokračuje v boji o získání elitní trofeje. V závodě je na 20. pozici a formálně v Ču-chaj se drží na 9. až 19. místě. Jankovic z Hongkongu odcestuje do Lucemburska, aby se pokusil shromáždit chybějící body před dosažením Elite Trophy. A Kerber díky svému vstupu do rozhodujícího zápasu Hongkongu vzrostla z devátého na sedmý. Rekord německé ženy je pátý.

Top 10 žebříčků ATP pro 19. října:
1 (=). Novak Djokovič (Srbsko) - 16 785
2 (=). Andy Murray (Velká Británie) - 8750.
3 (=). Roger Federer (Švýcarsko) - 8430.
4 (=). Stanislas Wawrinka (Švýcarsko) - 6630.
5 (=). Tomáš Berdych (Česká republika) - 4840.
6 (=). Kei Nishikori (Japonsko) - 4705.
7 (=). Rafael Nadal (Španělsko) - 4330.
8 (=). David Ferrer (Španělsko) - 3805.
9 (=). Milos Raonic (Kanada) - 2820.
10 (+5). Jo-Wilfried Tsonga (Francie) - 2590.

ATR. Tsonga se dostal do top 10

Minulý týden muži hostili v Šanghaji předposlední Masters 1000 sezóny. Pátý letošní Masters vyhrál Novak Djokovic , který pokračuje ve své fenomenální sezóně. Jo-Wilfriedovi Tsongovi se podařilo dostat do finále. To umožnilo Francouzovi dosáhnout devátého místa v závodě šampionátu. Nyní je hlavním pronásledovatelem Davida Ferrera , který je na osmé pozici. Davidova výhoda se však blíží 1000 bodům, takže intriky v tomto závodě jsou téměř mrtvé. Mimochodem, minulý týden Rafael Nadal a Tomáš Berdych vydali své poukázky. Bylo tedy identifikováno šest účastníků - Djokovič, Murray, Federer, Wawrinka, Berdych a Nadal. Další dvě vstupenky pravděpodobně vezmou Nishikori a Ferrer.

VyhJedno z finále umožnilo Tsongovi růst v 52. týdnu hodnocení. Z 15. řady se vrhl na 10. místo. Kevin Anderson vyletěl z tuctu po týdenním pobytu. Hustota je tam však velmi vysoká, takže Jihoafričan bude mít stále šanci vrátit se do prestižní desítky. Bernard Tomic měl v Šanghaji několik dobrých vítězství. Australan svůj osobní rekord aktualizoval na 18. místo.

Boj mezi Federerem a Murrayem o druhé místo rychle skončil, protože Roger podlehl už v úvodním zápase s Albertem Ramosem . Andy postoupil do semifinále a dostal se trochu před Švýcary.

Týdenní rozvržení

Dívkám se odečtou body za finálový šampionát WTA. Serena Williams ztratí 1340 bodů, její hodnocení klesne pod 10 000 bodů, ale stále má velkou výhodu. Za Marii Šarapovovou spálí 370 bodů. Proto přeskočí před Garbin Mugurusu . Španělka bude poprvé ve své kariéře na třetí pozici. Ivanovič a Wozniacki výrazně ztratí. Oba jsou předběžně sníženi o pět pozic, což je blíže ke konci druhé desítky. Flavia Pennetta v případě, že se v Moskvě dostane do semifinále, má šanci vstoupit do top 5 poprvé ve své kariéře.

Muži budou mít odečteny body na turnajích ATP-500 v Basileji a Valencii. Federer a Murray ztratí po 500 bodech. Goffin a Robredo budou mít po finále 300 bodů. Oba tento týden nehrají, ale pokud David připustí jen pár pozic, Tommy se zhroutí o téměř 10 míst. Kromě toho bude tento týden pokračovat boj o top 10 mezi Tsongou a Andersonem. Oba hrají na turnaji ATR-500 ve Vídni. Gasquet a Isner mají šanci zasáhnout do jejich soupeření.

Дорога на Берлин (военный, реж. Сергей Попов, 2015 г.)