Suspense: Crime Without Passion / The Plan / Leading Citizen of Pratt County

Král vrací ztracené země. Nadal porazil Tima v Madridu

Oheň v očích. Bouchard vyřadil Kerbera a bude hrát s Kuzněcovovou

Bouchardovým vítězstvím nad Kerberovou, pojistkou Kuzněcovové, obtížemi Djokoviče a Nadala - v přehledu úvodních zápasů superturnaje v Madridu.

Murrayho neúspěch a šance Dominica Tima

Ve čtvrtek byli všichni účastníci třetího kola mužského turnaje určeni na kurtech Caja Majica. Proběhlo mnoho zajímavých bojů, které nakonec téměř všechny skončily předvídatelnými výsledky. Skutečně velká senzace vypukla až v zápase první rakety světa Andy Murray proti Chorvati Borna Coric .

Borna prohrála v kvalifikačním finále Madrid Masters a podle k mému přiznání jsem se chystal odjet na letiště, když jsem zjistil, že jsem v základně jako poražený lak. Poté si povznesený Chorich nevšiml odporu Mishy Zverev a Pierra-Yugy Herberta , který si vysloužil právo bojovat s Murrayem. Příběh pokračoval v zápase proti vedoucímu hodnocení. Brit udělal spoustu nepřijatelných chyb, zatímco Chorvat neskrýval ani své úmysly čekat na chyby svého soupeře. Výsledkem je, že za pouhou hodinu a půl Born vyhrál jedno z nejjasnějších vítězství ve své kariéře, což jasně ukazuje, že se nikdy nemůžete vzdát ani ve sportu, ani v životě.

Po Murrayově odchodu se horní část tabulky znatelně oslabila. Tuto situaci nejlépe využil Dominic Tim . V zápase s Grigorem Dimitrovem Rakušan, který byl podřízený setu a brejku, odehrál v rozhodujícím tie-break pět zápasových bodů najednou a ve čtvrtfinále bez šance porazil pachatele Murraye Borna Corica.

Soupeř Tim v semifinále byl stanoven v nejvíce nepředvídatelné části mřížky. Poté, co přežil ve dvou třech setech proti Benoit Peer a Alexandrovi Zverevovi , a zároveň dosáhl nejlepší rány roku, byl Pablo Cuevas .

50. schůzku nelze zrušit

Ve spodní části závorky všechno směřovalo k zápasu, který tenisový svět očekával alespoň několik měsíce. Druhý nasazený Novak Djokovič, který před turnajem vyhodil stálý tým vedený Marjanem Vaidou, si ve třetím kole sebevědomě poradil s Felicianem Lopezem. Srb občas zahlédl svou nejlepší hru a svým fanouškům dal naději, že se Novak bude moci vrátit k vítězným kolejím již v Madridu.

Kei Nishikori se stal jeho soupeřem ve čtvrtfinále, ale Japonci ze zápasu stáhli za hodinu před jeho nástupem v důsledku zhoršeného poranění pravého zápěstí. V situaci Djokoviče, kdy Srbové nemuseli odpočívat, ale co nejvíce soutěžit, byla taková cesta do semifinále bez boje velkým mínusem.

Mutua Madrid Otevřeno. Madrid, Španělsko. ATP 1000. Jíl (otevřené kurty)
Čtvrtfinále

Novak Djokovic (Srbsko, 2) - Kei Nishikori (Japonsko, 6) - RT.
Pablo Cuevas (Uruguay) - Alexander Zverev (Německo) - 3: 6, 6: 0, 6: 4.
Rafael Nadal (Španělsko, 4) - David Goffen (Belgie, 9) - 7: 6, 6: 2.
Dominik Thiem (Rakousko, 8) - Borna Coric (Chorvatsko, LL) - 6: 1, 6: 4.

Semifinále
Rafael Nadal (Španělsko, 4) - Novak Djokovič (Srbsko, 2) - 6: 2, 6: 4.
Dominic Thiem (Rakousko, 8) - Pablo Cuevas (Uruguay) - 6: 4, 6: 4.

Brzy se k Novaku připojil Rafael Nadal . Španěl byl celou sezónu skvělým tahem, a proto jeho drtivé vítězství nad Nickem Kiryosem překvapilo jen ty, kteří v roce 2017 neviděli Nadala hrát na antuce. Ve čtvrtfinále musel Rafael vyzkoušet Davida Goffina , který si také nemohl stěžovat na špatnou formu.

První set se ukázal jako zcela vyrovnaný, oba tenisté se mohli opakovaně rozbít, ale ve výsledku se dostali do nerozhodného výsledku -přestávka. Zde se Španělovi podařilo mírně zlepšit úroveň hry, ale David naopak nevyhnutelně poklesl. Poté, co ztratil sadu, už nebyl schopen zachytit předchozí tah a vzdal se docela rychle. Na Caja Majica čekalo na diváky 50. setkání Djokoviča s Nadalem.

Boj nevyšel

Navzdory tomu, že skóre osobních setkání bylo 26-23 ve prospěch Novaka a jeho vítězná série byla přímé zápasy trvaly od roku 2014 a činily sedm zápasů, bezpodmínečným favoritem podle posledních výsledků byl Rafael. Od prvních her začal diktovat své podmínky. Novak upřímně neudržel krok se svým protivníkem, nalil chyby a nezískal jediného vítěze až do páté hry.

Nadal udělal téměř všechno. Zvláště dobře dokázal uhýbat a střílet chodbou, a to jak levou, tak pravou. Novak často srazil Španěla z kurtu, ale okamžitě od něj dostal nesnesitelný převod podél čáry. Poté, co porazil svého soupeře v prvním setu, udělal Rafael hned na začátku druhého pauzu.

Novak zjevně nebyl spokojen s pozicí komparzu, za cenu S neuvěřitelným úsilím zvýšil úroveň své hry o dvě a půl hry a hrál na vzestupném míči. Ale funkční stav nedovolil Srbovi počítat s více. Djokovič, který nikdy nenalezl protilátku proti soupeřově hře ani proti jeho zmatenému stavu, vzal z následujících šesti pouze dvě utkání, čímž přerušil sérii vítězství nad Španělem.

Nadal dosáhl svého osmého finále v Madridu a o něco později přidal se k němu Dominic Tim , který bez problémů porazil Pabla Cuevase v nádherném duelu - 6: 4, 6: 4. Pro Rakušana bylo toto finále prvním na Masters v jeho kariéře.

Úspěšná obrana. Halep vyhrála v Madridu již druhý rok po sobě

Nadalovo sebevědomé vítězství nad Djokovičem, Kuznetsovovy výkyvy, Halepův obhájený titul a další výsledky turnaje v Madridu do soboty.

Je král zpět?

Všechna rozvržení před rozhodujícím zápasem hovořila ve prospěch Nadala. Vedl na osobních schůzkách 3: 1 a doslova týden před začátkem turnaje v Madridu porazil soupeře v boji o barcelonský titul. Raphael navíc spustil řadu softwarupotíže na antuce, která již dosáhla 14 zápasů, což nutilo odborníky, aby si na jeho jméno vyzkoušeli přezdívku King of Clay - „král hlíny.

Přesto byl začátek zápasu poznamenán Dominikovými útoky a Raphaelovými chybami. Rakušan okamžitě udělal brejk, ale dlouho ho nevydržel - již v šesté hře se skóre vyrovnalo. Nadal, který byl doma pronásledován tribunami, zvýšil svoji aktivitu a iniciativu už měl sám. Se skóre 5: 4 ve svůj prospěch získal na recepci trojnásobek nastaveného bodu, ale Tim se s obtížemi vyrovnal brilantním stylem. Došlo k nerozhodnému výsledku, kdy byli tenisté na posledním místě, Dominik měl dokonce setbal. Ale v klíčových bodech ho nervy zklamaly, Španěl se ukázal jako příkladný.

Inspirovaný Španěl okamžitě udělal přestávku na začátku druhého setu, zdálo se, že Tim to vzdal. Rakušan se ale stáhl k sobě a začal hrát znatelně přesněji. Několikrát měl příležitost se do zápasu vrátit. Hrál matchballs na podání a ve finální hře, která trvala téměř 10 minut, měl čtyři body zlomu najednou. Ale Nadal prokázal železné nervy a kosmickou úroveň koncentrace. Je pozoruhodné, že díky svým aktivním činům získal zpět všechny body zlomu a brzy vítězně zahodil ruce. S vítěznou sérií 15 her, pátým titulem v Madridu a třetím v sezóně, povede Rafael v pondělí závod mistrovství ATP a přiblíží se k návratu na vrchol turné.

Mezitím již v Římě začal další super turnaj, který bude posledním testem tenisové elity před Roland Garros.