The Great Gildersleeve: Iron Reindeer / Christmas Gift for McGee / Leroy's Big Dog

Tabulka řad. Murray stál v čele pronásledování

ŠAMPIONÁTNÍ ZÁVOD. SERENA TŘETÍ

Tři celé měsíce tenisové sezóny jsou pozadu. To znamená, že prošla o něco méně než třetina, což je již významné. Jeden grandslamový turnaj již proběhl, stejně jako dva Premier Mandatory (nebo Masters, pokud začneme z ATP), stejně jako spousta malých, ale smysluplných soutěží. Proto jsme se tentokrát ve speciální sekci rozhodli analyzovat mistrovský závod. Tento týden budeme hovořit o situaci v závodě žen a v blízké budoucnosti se určitě obrátíme na situaci v seznamu tenistek pro aktuální sezónu.

Závod mistrovství WTA 1. dubna

1. Victoria Azarenko (Bělorusko) - 3350 bodů.
2. Maria Šarapovová (Rusko) - 2995.
3.. Serena Williams (USA) - 2590.
4.. Agnieszka Radwanska (Polsko) - 2355.
5.. Li Na (Čína) - 2130.
6.. Sara Errani (Itálie) - 1830.
7.. Caroline Wozniacki (Dánsko) - 1547.
8.. Sloane Stephens (USA) - 1366.
9.. Petra Kvitová (Česká republika) - 1306.
10.. Maria Kirilenko (Rusko) - 1151.

První věc, která vás zaujme, je Victoria Azarenko, která se liší od seznamu hodnocení 52 týdnů. Pokud Běloruska v hlavní tabulce řad ustoupila na třetí pozici, letos má stále nejvíce bodů - 3350. V Melbourne si za vítězství na Australian Open připsala více než polovinu bodů. Získala dalších 900 bodů za titul v Dauhá. Výsledkem je, že i po neúspěšném vystoupení kvůli zranění v Indian Wells a Miami, ona udržel první řádek. Na druhém místě je Maria Šarapovová, která se za poslední měsíc v Bělorusku vážně vyzvedla. Z 2995 bodů nasbírala Ruska v březnu 1700 na amerických turnajích. A třetí místo zaujímá Serena Williams, která v současné době vede žebříček hodnocení po dobu 52 týdnů. A před vítězstvím v Miami byl Američan až na pátém místě. Williams vážně propadl do čtvrtfinále na Australian Open. Jen během tohoto turnaje se Azarenková odtrhla od ní o 1500 bodů.

Pokud v obecné tabulce řad Agnieszka Radwanská mírně zaostávala za prvními třemi, pak je v závodě stále těsně na právoplatném čtvrtém místě. Polka měla skvělý start do sezóny a získala dva tituly. V únoru a březnu hrálo méně jasně, ale zachovalo si stabilitu ochranné známky. Li Na uzavírá pět nejlepších, to znamená, že složení prvních pěti v obou ratingových seznamech je identické. Číňanka získala v Melbourne téměř dvě třetiny svých bodů. Poté nevykazovala dobré výsledky. Výhodou Victoria nad pátým místem je 1220 bodů. Hustota je poměrně vysoká a boj o první místa může být zajímavý. Například loni ve stejné fázi sezóny byla Azarenka také lídrem, ale její výhoda nad pátou pozicí, kterou obsadila Angelica Kerber, byla 3205 bodů.

Navíc Sara Errani, která je v V letošní sezóně výrazně přispěla k výsledkům na premiérách Carolina Wozniacká, která se dostala do finále v Indian Wells a Sloane Stevens. Ten po semifinále Aus vůbec nesvítítralian Otevřít. Formálně je ve zóně výběru pro finále WTA Final Championship, ale bude velmi obtížné v něm zůstat. Všimněte si, že Maria Kirilenko, která se dlouhodobě snaží dostat do první desítky, je na 10. místě, ale dosud neuspela v 52týdenním seznamu hodnocení.

Za zmínku stojí vysoká pozice Světlany Kuzněcovové a Eleny Vesninové ... Rusové v závodě zaujímají 14. a 17. místo a v hlavním seznamu hodnocení se nacházejí na 43. a 38. řádku. Samantha Stosurová, která se umístila na 20. místě, je v této sezóně nejhorší tenistkou v top 10 světového žebříčku. Nad ní je 42letá Kimiko Date-Krumm, která již byla několikrát poslána do důchodu a stále se jí daří bojovat s mladými.

Top 10 žebříčků WTA k 1. dubnu

1. Serena Williams (USA) - 11155 bodů.
2. Maria Šarapovová (Rusko) - 10015.
3. Victoria Azarenka (Bělorusko) - 9325.
4.. Agnieszka Radwanska (Polsko) - 6845.
5.. Li Na (Čína) - 5880.
6.. Angelica Kerber (Německo) - 5475.
7.. Sara Errani (Itálie) - 5405.
8.. Petra Kvitová (Česká republika) - 5225.
9.. Samantha Stosur (Austrálie) - 3865.
10.. Caroline Wozniacki (Dánsko) - 3760.

WTA. WILLIAMS SE DŮVĚRNĚ ZACHOVAL VEDENÍ

Minulý týden skončil v Miami druhý turnaj Premier Mandatory sezóny. Vedení Sereny Williamsové bylo formálně ohroženo. Mohli ji předjet Šarapovová a Azarenková. Ten však tyto šance ztratil poté, co kvůli zranění stáhla z turnaje. Aby si Američanka zajistila první pozici, musela se dostat do čtvrtfinále. Ve čtvrtém kole měla vážné potíže v zápase s Dominikou Tsibulkovou. Williams je vyřešil a udržel první linii. Samozřejmě se nezastavila a dosáhla finále, kde předčila Šarapovovou. Výsledkem je, že Williamsovo hodnocení vzrostlo na 11 115 bodů. Velmi solidní indikátor. Před Marií má náskok 1100 bodů. Během antukové sezóny bude muset obhájit tituly v Charlestonu a Madridu a Šarapovová loni získala tři tituly na zemi najednou - Stuttgart, Řím a Roland Garros. Azarenková nyní zaostává za Williamsem o téměř 2000 bodů, ale na antuce se brání méně než Američanka.

Agnieszka Radwanská nedokázala obhájit titul v Miami a prohrála v semifinále. Polka je nyní obtížné zařadit mezi vůdce. Spíše vede počet pronásledovatelů. Lee, který se dostal do čtvrtfinále, je za ní již o necelých 1000 bodů. A tak v první desítce došlo pouze k jedné změně. Caroline Wozniacká nedokázala obhájit semifinále a na devátém místě chyběla Samantha Stosurová, která tento turnaj pro zranění úplně vynechala. Neuspěla ani další loňská semifinalistka Marion Bartoli. Francouzka klesla z 11. na 14. místo. Díky tomu se Nadežda Petrova přiblížila k první desítce. Maria Kirilenko se stala 12., což je opakování jejího osobního rekordu. A Roberta Vinci obsadila 13. místo, nejlépe pro sebe.

Olena Yankovich postoupila do semifinále docela nečekaně. Poprvé po dlouhé době vykázala Srbka vysoký výsledek a vrátila se do první dvacítky na 18. místo. Venus Williamsová a Ekaterina Makarová opustily top 20. A Španělka Carla Suarezová-Navarroová se posunula na 20. pozici a do své první 20ky vstoupila poprvé ve své kariéře. Za ní jsou Klara Zakopalova a Kirsten Flipkens, které mají také šanci se brzy poprvé dostat do první dvacítky.

Nejlepší 10 hodnocení ATP od 1. dubna

1. Novak Djokovič (Srbsko) - 12370 bodů.
2. Andy Murray (Velká Británie) - 8750.
3.. Roger Federer (Švýcarsko) - 8670.
5.. David Ferrer (Španělsko) - 7050.
5.. Rafael Nadal (Španělsko) - 6385.
6.. Tomáš Berdych (Česká republika) - 5145.
7.. Juan Martin del Potro (Argentina) - 4750.
8.. Jo-Wilfried Tsonga (Francie) - 3660.
9.. Richard Gasquet (Francie) - 3230.
10.. Yanko Tipsarevic (Srbsko) - 3000.

Je třeba také poznamenat, že Nadežda Petrova a Katarina Srebotniková zvítězila ve čtyřhře v Miami. Ruské ženě se podařilo obhájit titul, který před rokem získala společně s Marií Kirilenkovou. Maria se rozhodla v této sezoně přestat hrát ve čtyřhře, ale stále je v top 10 seznamu hodnocení čtyřhry. Pokud jde o Petrovu, tam se umístila na třetím místě, za ní jsou jen Sarah Errani a Roberta Vinci.

APR. MARRAY SE STAL DRUHÝM V HLAVNÍM SEZNAMU HODNOCENÍ A V ZÁVODECH

Mužský turnaj se konal také v Miami. Roger Federer a Rafael Nadal chyběli na druhé sezóně Masters 1000. Novak Djokovič nedokázal obhájit titul, ale udržel si sebevědomý náskok. Andy Murray hrál ve finále matchball a vyhrál devátý Masters své kariéry. Toto vítězství umožnilo Britům předjet Rogera Federera a stát se druhým. Na tuto pozici se naposledy dostal v létě 2009. A obecně, celkem, obsadil toto místo jen tři týdny. Nyní má šanci se v této pozici uchytit. Pokud je Murray v žebříčku 52 týdnů stále za Djokovičem o více než 3620 bodů, pak je rozdíl v závodě pouze 360 ​​bodů.

David Ferrer ve finále prohrál s matchballem. Ještě před začátkem turnaje vyšlo najevo, že se vrátí na čtvrté místo, protože Nadal na turnaj nepřijel a ztratil loňské body. Ve výsledku se Davidovi, který se dostal do finále, celkem dobře podařilo odtrhnout se od svého krajana. Ferrer obchází Nadala o téměř 700 bodů. Kromě toho se Richard Gasquet, který se dostal do semifinále, posunul na deváté místo a odsunul Janka Tipsareviče do první desítky. Francouz si drží svoji nejlepší pozici od června 2008. Tommy Haas také postoupil do semifinále. Tento týden oslaví Němec své 35. narozeniny a minulý týden porazil první raketu na světě Novaka Djokoviča. Němec se posunul o čtyři pozice nahoru a stal se 14.. Haas se do top 15 vrátil poprvé od ledna 2008!

Nejvýznamnějším poklesem v horní části seznamu hodnocení byl Juan Monaco. V loňském roce se Argentinec dostal do semifinále a letos prohrál v prvním zápase. V atóga, ze 14. řady, klesl na 19.

Mikhail Youzhny měl dostatek přístupu do třetího kola a neúspěšný výkon svých konkurentů, aby se dostal na pět pozic najednou. Yuzhny je nyní na 26. místě. Jurgen Melzer postoupil na stejných pět pozic a dostal se do čtvrtfinále (ze 42. na 37.). Rovněž si povšimneme tenistů, kteří ve své kariéře dosáhli svých nejlepších pozic. Fabio Fognini skončil na 31. místě a Benoit Peer, který uspěl ve Challengeru, se vyšplhal na 33. místo. Díky svému úspěšnému účinkování ve Challengeru se také Sergej Stachovskij vrátil do první stovky.

ROZLOŽENÍ BUDOUCÍHO TÝDNE

Tento týden budou muži hostit čtvrtfinále Davis Cupu, takže v seznamu hodnocení ATP se neočekávají žádné významné změny. Dívky budou mít dvě soutěže - v Charlestonu a Monterrey. Navíc před rokem se turnaj v Mexiku konal dříve, takže body za něj již byly odečteny. V USA obhájil mladší Williams 470 bodů. Serena také letos přišla na turnaj a je samozřejmě hlavním uchazečem o vítězství. Stosur hájí 200 bodů. Výsledkem je, že Wozniacki má šanci stát se opět devátým. Samantha i Caroline budou soutěžit v Charlestonu. Šafarzhova čeká velmi důležitý týden. Pokud nezopakuje loňský výsledek, ztratí ve finále 320 bodů a přijde o své místo v top 20.

Niall Ferguson: The 6 killer apps of prosperity