Taxidermia - Maďarský film 2007 (od Josefa) 2019

Výsledky-2013. Senzace roku. Muži

Tenisová sekce Championship.com nadále shrnuje výsledky skončené sezóny. Tentokrát si připomínáme pocity roku v mužském tenise. Jasným vůdcem tohoto hlasování byly zápasy ve Wimbledonu. Vítězství zvítězilo s malým náskokem ve druhém kole, kde Sergey Stakhovsky vyřadil z turnaje Rogera Federera . Pouhých pět bodů za duelem prvního kola, který skončil vítězstvím Steve Darcy nad Rafaelem Nadalem . A ohledně třetího zápasu nebyla jasná jednomyslnost. Výsledkem bylo, že na třetím místě byla další porážka Rogera Federera - od Tommyho Robreda na US Open. V hlasování čtenářů se věci ukázaly jinak.

Senzace roku 2013. Muži. Výsledky hlasování redakční rady Championship.com

1. Wimbledon. Druhý kruh. Stakhovsky - Federer - 6: 7, 7: 6, 7: 5, 7: 6 - 31 bodů.
2. Wimbledon. První kruh. Darcy - Nadal - 7: 6, 7: 6, 6: 4 - 26.
3. US Open. Čtvrtý kruh. Robredo - Federer - 7: 6, 6: 3, 6: 4 - 6.
4-5. Hamburg. Semifinále. Del Bonis - Federer - 7: 6, 7: 6; Madrid. Druhý kruh. Dimitrov - Djokovic - 7: 6, 6: 7, 6: 3 - 4.
6.. Kremlin Cup. Druhý kruh. Khachanov - Tipsarevich - 6: 4, 6: 4 - 3.
7-9. Roland Garros. První kruh. Monfils - Berdych - 7: 6, 6: 4, 6: 7, 6: 7, 7: 5; US Open. První kruh. Evans - Nishikori - 6: 4, 6: 4, 6: 2; Australian Open, třetí kolo Chardi - del Potro - 6: 3, 6: 3, 6: 7, 3: 6, 6: 3 -2.
10-13. US Open. Čtvrtfinále. Wawrinka - Murray - 6: 4, 6: 3, 6: 2; US Open. První kruh. Beran - Fognini - 6: 1, 6: 2, 6: 2; Řím. Čtvrtfinále. Berdych - Djokovič - 2: 6, 7: 5, 6: 4; Monte Carlo. Finále. Djokovic - Nadal - 6: 2, 7: 6.

Tam Nadal a Darcy vedli seznam (se ziskem čtyř hlasů), na druhém místě se umístili Stakhovsky a Federer a uzavřeli se třetí zápas z turnaje v Madridu, ve kterém Grigor Dimitrov vyřadil Novaka Djokoviče ze soutěže. Mezi novináři se poslední tři zcela shodovaly s volbou Ilya Ryvlin .

1. Wimbledon. 2. kruh. Sergey Stakhovsky - Roger Federer - 6: 7, 7: 6, 7: 5, 7: 6.

Již druhý rok po sobě se hlavní senzace odehrává ve druhém kole Wimbledonu. V minulé sezóně to představil zápas mezi Lukas Rosola a Rafael Nadal . Kupodivu se to stalo v jeden z nejneuvěřitelnějších dnů v historii Grand Slamu, kdy došlo k jednomu z hlavních senzací sezóny v ženském tenise - Maria Sharapova prohrála s Michelle Larcher de Brito . Ve stejný den byl vytvořen anti-rekord pro počet odmítnutí během jednoho herního dne - 7! Stručně řečeno, den byl rušný ještě předtím, než Sergej a Roger vstoupili do středního kurtu.

V té době měl Federer neuvěřitelnou sérii 36 po sobě jdoucích grandslamových čtvrtfinále. Kromě toho byl úřadujícím šampiónem Wimbledonu. Stachovskij zase nebyl zahrnut ani do první stovky. Ukrajinský plán zápasu nebyl originální - dostat se k síti co nejčastěji. Zdálo by se, že tolik lidí hrálo ve Wimbledonuasi před lety, ale plán neočekávaně fungoval. Ukázalo se, že první set byl vyrovnaný, Sergej měl dokonce o něco více šancí prolomit. A v rozhodujícím okamžiku rozhodoval rozhodující okamžik, Ukrajinec zakolísal a dal hru výraznějšímu soupeři.

Sergey pokračoval ve druhém setu ve stejném duchu. Podařilo se mu udržet vysokou úroveň hry na síti a v důležitém okamžiku zahrál dvojitý skrytý setbal. Výsledkem bylo, že se vše opět dostalo do nerozhodného stavu a tady v rozhodujícím okamžiku to byl Federer, kdo zlomil úder, což Stachovskému umožnilo vyrovnat skóre v setech. Senzace však byla stále daleko. Federer nepanikáril, ale nadále s jistotou vyhrával podání v naději, že soupeř v určitém okamžiku uvolní sevření a dá mu šanci na přijetí. Nakonec však bývalá první raketa světa zasáhla vážná recese. Několik chyb ze strany Švýcarů umožnilo Stachovskému udělat první brejk v zápase a poté vést skóre v setech.

Ve čtvrtém zápase udělal Ukrajinec brejk téměř okamžitě a situace Federera se stala skutečně žalostnou.

Kdo je pro koho:

Alexey Adamov - Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Darcy - Nadal (Wimbledon), Chardi del Potro (AO).
Evgeny Gaidukov - Darcy - Nadal (Wimbledon), Robredo - Federer (US Open), Stakhovsky - Federer (Wimbledon).
Ivan Zamozhniy - Darcy - Nadal (Wimbledon), Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Del Bonis - Federer (Hamburk).
Galina Kozlova - Dimitrov - Djokovic (Madrid), Monfils - Berdych (WG), Darcy - Nadal ( Wimbledon).
Dmitrij Platonov - Chačanov - Tipsarevič (Kremlin Cup), Evans - Nišikori (USA), Ram - Fognini (USA).
Ilya Ryvlin - Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Darcy - Nadal (Wimbledon), Robredo - Federer (USA).
Daniil Salnikov - Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Darcy - Nadal (Wimbledon), Berdych - Djokovic (Řím).
Roman Semyonov - Darcy - Nadal (Wimbledon), Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Dimitrov - Djokovic (Madrid).
Artem Taimanov - Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Darcy - Nadal (Wimbledon), Del Bonis - Federer (Hamburk).
Georgy Shakov - Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Darcy - Nadal (Wimbledon), Wawrinka - Murray (USA).
Dmitrij Shakhov - Darcy - Nadal (Wimbledon), Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Robredo - Federer (USA).
Igor Shvetsov - Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Robredo - Federer (USA), Djokovič - Nadal (Monte Carlo).
Anton Shebika - Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Del Bonis - Federer (Hamburk), Darcy - Nadal (Wimbledon) .
Alexander Shmurnov - Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Darcy - Nadal (Wimbledon Chardy - del Potro (AO).)
Čtenáři Championship.com - Darcy - Nadal (Wimbledon), Stakhovsky - Federer (Wimbledon), Dimitrov - Djokovic (Madrid).

Avšak uprostřed setu se Stakhovsky začal unavovat - jeho východy na rošt již nebyly tak ostré, obsluha se začala odehrávat stále méně. Výsledkem je, že poprvé v zápase, Roger vzal podání soupeře. Zdálo se, že se tento okamžik může státbod obratu ve hře. Švýcar vypadal lépe, ale Sergejovi se podařilo udržet rovnováhu. Na konci hry zachránil své podání před setbalem a přivedl tuto záležitost na třetí nerozhodný výsledek v tomto zápase. Ve 13. hře se Ukrajinec okamžitě chopil výhody. Roger hrál na recepci matchball, ale sám při výměně úderů do zadní čáry udělal chybu a senzačně opustil turnaj.

Sergey poprvé v kariéře porazil hráče z top 10. Roger přerušil rekordní sérii postupu do čtvrtfinále Grand Slamu. Poprvé za osm let podlehli Švýcaři tenistovi, který není v první stovce, a po tomto turnaji, poprvé za 10 let, přišel o místo v první čtyřce světového žebříčku.

2. Wimbledon. 1. kruh. Steve Darcy - Rafael Nadal - 7: 6, 7: 6, 6: 4.

A toto překvapení se stalo první den Wimbledonu. Rafael, jen dva týdny předtím, opět vyhrál Roland Garros. Turnaj se ale ukázal jako obtížný a ve výsledku se Nadal poprvé po dlouhé době neuskutečnil ani jeden přípravný turnaj na trávě. To rozhodně hrálo roli v zápase s Belgičanem. V době jejich osobního setkání byl Steve na 135. místě ve světové tabulce řad.

V první hře měl Raphael dost potíží. Na konci setu dokonce podal své podání, ale Darcy na setu selhal. Belgičan však v tie-break postupoval lépe a zaslouženě převzal vedení. Uprostřed druhé hry se začal rozvíjet pocit, že Nadal hledá svou vlastní hru a je připraven chopit se iniciativy. Udělal důležitý brejk v 11. hře, ale stejně jako jeho soupeř v úvodní hře nedokázal sloužit na set. Na tie-break Darcy minul trojnásobek nastaveného bodu. Možná, že pokud by prohrál druhý set, nedokázal by zapomenout na všechny promarněné šance, ale Steve pokračoval v boji a vyhrál zdlouhavý 13. zápas - 10: 8.

Steve odvahu ve startovní hře udělal odvahu třetí sada. Nadal na recepci několikrát bojoval a dokonce dosáhl bodu zlomu, ale v rozhodujících okamžicích hrál Darcy odvážně a úspěšně, nebo byl Raphael zklamán údery. Obzvláště často udělal chyby při hraní bekhendu. Výsledkem je, že Belgičan senzačně zvítězil ve třech hrách a Rafael poprvé v kariéře prohrál v úvodním kole grandslamového turnaje. Další pikantnost tohoto výsledku byla dána skutečností, že, jak se ukázalo později, Darcy hrál zápas se zraněním. Belgičanovi se tedy nepodařilo dosáhnout ani jeho další hry.

3. US Open. 4. kruh. Tommy Robredo - Roger Federer - 7: 6, 6: 3, 6: 4.

Ihned po losování začali hovořit o možném setkání Rafaela Nadala a Rogera Federera ve čtvrtfinále. Všechno šlo do toho a poslední překážkou při realizaci pravděpodobného scénáře byl duel mezi Federerem a Robredem. Před tím Švajčané vyhráli 10 zápasů z 10 proti Tommymu a 31letý Španěl se nikdy nedostal přes čtvrté kolo US Open.

V první hře hráli oba tenisté s houpačkami. Roger v úvodní hře ztratil podání, ale pak se vrátil a dokonce získal skrytý bod - odAle brzy poté byl nucen získat zpět podání soupeře na setu. Nakonec došlo k nerozhodnému výsledku, kdy v rozhodující chvíli Španěl uspěl dvěma chladnými údery. Na zadní čáře švýcarský rozhodně nešel dobře, ale ve druhém setu začal chodit na síť častěji. Tommy musel několikrát vytrvat, aby udržel rovnost. A ke konci setu měl Roger při podání neúspěšnou hru. V této hře stačil Španělovi jeden brejk k vítězství.

A ve třetím setu měl Roger spoustu šancí vyjít dopředu, ale v brejkových bodech byl extrémně neúspěšný. Během celé hry si uvědomil pouze 2 šance ze 16! A na konci hry Švýcaři opět selhali v jedné ze svých her. Stále měl šanci se do hry vrátit, ale ve finální hře se stejným skóre našel krátký Robredo rezervu na dvě těsné směny.

Celkově bylo na našem seznamu 13 zápasů, včetně další porážky Federera. Jeho ztráta s Federico del Bonis v Hamburku se dělila o čtvrté místo s Dimitrovovým vítězstvím nad Djokovičem. Jeden zápas byl také zvýrazněn za účasti ruského tenisty. Toto je hra druhého kola Kremlského poháru, ve které mladá Karen Chačanovová porazila bývalou top 10 tenistku Yanko Tipsarevic .