Osud slovanské vzájemnosti aneb jak budou po volbách vypadat česko-ruské vztahy (15. 10. 2013)

Pohár federace: s iniciativou, Ukrajina!

Ukrajinský národní tým dlouho nepadl v poháru federace tak nízko, ale vzhledem k tomu, že v minulé sezóně neuspěl v zápasech s týmy Španělska a Kanady, musí nyní bojovat v první skupině euro-africké zóny. První krok k okamžitému vystoupení z této díry byl pro modro-žluté docela přesvědčivý. V úvodním zápase kvarteta C, ve kterém ukrajinské týmy doprovázely národní týmy Izraele, Slovinska a Rakouska, porazily oddělení nově vytvořené kapitánky ukrajinského týmu Natálie Medvedy izraelské ženy. Při setkání s Ukrajinou nestačila nálada a dovednosti Gluška a Peera na vítězství, ale izraelský tým si udržel šance na opuštění skupiny.

Ve středu musel debutovat nejen trenér ukrajinského národního týmu, ale také Nadežda Kichenok , který se dříve neúčastnil osobních schůzek v poháru federace.

Pohár federace
I euroafrická zóna
skupina C. Budapešť
Ukrajina - Izrael - 3: 0
Nadežda Kichenok - Yulia Glushko - 6: 2, 7: 6 (4)
Elina Svitolina - Shahar Peer - 6: 1, 6: 4
Olga Savchuk / Lyudmila Kitchenok - Shahar Peer / Yulia Glushko - 6: 3, 6: 1

Nadya zvládla vzrušení naprosto dobře. V zápase proti Julii Gluškové udělala Ukrajinka časnou přestávku, pak další a pokusila se jí spolehlivě, ale zároveň silně předvést podání. Výsledkem bylo, že v prvním setu se izraelské tenistce nepodařilo uniknout porážce - 6: 2 ve prospěch Kitchenoka. Ve druhé hře se hra řídila skvěle zkrouceným scénářem. Tentokrát oba tenisté promarnili své podání se záviděníhodnou důsledností. Když se Glushko ujal vedení 4: 3 a šel na podání, zdálo se, že třetí straně se nelze vyhnout. Ale Ukrajinka shromáždila svou vůli v pěst, postavila se na podání někoho jiného a ukončila druhý set - 7: 4, když vyhrála poslední čtyři góly v řadě.

Dalším soudem byla první raketa ukrajinského týmu Elina Svitolina . Ukrajinská žena dříve svého rivala - Shahar Peer - dvakrát porazila a nezměnila tradici v Budapes. V prvním setu Svitolina nenechala své soupeřce šanci - 6: 1. Šlo to o kapitulaci Peeri ve druhé hře - 5: 2, ale izraelská dokázala vzít její podání, pak bylo nějak snadné odebrat podání Svitoliny a vyrovnat situaci na hřišti - 4: 5. Elina se rychle soustředila, spolehlivě hrála na recepci a přinesla Ukrajině první vítězství v prvním zápase - 6: 1, 6: 4.

Setkání dvojic nemohlo ovlivnit celkový výsledek setkání mezi Ukrajinou a Izraelem, ale naši soupeři snažili jsme se co nejlépe vydělat alespoň jeden bod. Vedoucí izraelského národního týmu šli k soudu podruhé za den a Peer musel hrát bez přestávky. Na Ukrajině byli dvojicí Olga Savchuk a Lyudmila Kichenok - v takovém složení se poprvé pokusili hrát společně. Ukázalo se to docela dobře. V prvním setu došlo na kurtu ke stejnému boji s výměnou příjemných zážitků v podobě darovaných směn. Ukrajinci hráli stabilněji - 6: 3. A ve druhé hře si oddělení Natalie Medvedevové jednoduše nevšimlo svých soupeřů - 6:1.

Druhý zápas v našem kvartetu Rakousko - Slovinsko - 3: 0 skončil stejným zničujícím skóre. Úvodní zápasy potvrdily prognózu bitvy ve skupině: o první místo v kvartetu budou bojovat Rakušanky a Ukrajinky. Oblíbené se budou konat 8. února duelem tváří v tvář.